PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800118}

Oni

Loro
6,3 16 944
oceny
6,3 10 1 16944
5,7 26
ocen krytyków
Oni
powrót do forum filmu Oni

W dwuczęściowej wersji reżyserskiej jest to najlepszy obok "Wielkiego Piękna" film Sorrentino. Rewelacyjne zdjęcia, muzyka i montaż, genialnie napisane dialogi, fenomenalna gra aktorska (Toni Servillo w szczytowej formie, a Kasia Smutniak to bogini), film pełen energii, przypominający miejscami "Wilka z Wall Street" i prezentujący dokładnie ten sam wysoki poziom co dzieło Scorsesego. Zawiera wiele scen które zostają z widzem na dłużej i wprowadza takie wibracje, że po prawie czterogodzinnym seansie ma się ochotę od razu na powtórkę. Na pewno będę do niego wracał wiele razy. Jest to film o wiele ciekawszy od "Boskiego", również w reżyserii Sorrentino. Temat niby podobny, ale o ile "Boski" jest o polityce, tak "Loro" jest o zabawie i to właśnie jest w nim najlepsze! Ponoć kinowa wersja tego filmu niezbyt spodobała się publice - ja nie wyobrażam sobie oglądania tego dzieła inaczej niż w pełnej wersji reżyserskiej, ponieważ jest to film wyważony tak idealnie, że usunięcie z niego choćby jednej sceny byłoby świętokradztwem. Wersji kinowej nie oglądałem i nie mam ochoty, nie muszę jej jednak oglądać by wiedzieć, że na pewno jest o wiele słabsza. Dlatego wszystkim, którzy jeszcze nie widzieli polecam odpalić VOD Nowych Horyzontów i natychmiast zabrać się za seans dwuczęściowej wersji filmu "Oni". Na pewno nie będzie to czas stracony. Ode mnie mocne 9/10.

ocenił(a) film na 10
Oscar666

A dlaczego nie 10 :?

ocenił(a) film na 9
burlesco

Bo mógłby być jeszcze dłuższy :D Nie wykluczam, że po ponownym seansie jeszcze bardziej podniosę ocenę.

ocenił(a) film na 10
Oscar666

Aaa... to wybaczam :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones